kocioł Eko D Zgoda

z podajnikiem ślimakowym

kocioł Eko D Zgoda​ z podajnikiem ślimakowym

Kocioł EKO D ZGODA jest wyposażony w podajnik ślimakowy z obrotowym paleniskiem firmy Pancerpol, spełnia wymogi klasy 5. Podajnik ślimakowy to najpopularniejszy sposób podawania paliwa do kotła. Paliwo stałe jest dostarczane regularnie, w odpowiedniej porcji, bez potrzeby ingerencji użytkownika. Dodatkowo palenisko obrotowe ma tę zaletę, że szlaka powstająca na palenisku jest systematycznie rozbijana. Dzięki temu do paleniska dociera więcej powietrza, a węgiel jest równomiernie rozkładany wewnątrz komory spalania. Retorta obrotowa działa przy tym cicho i bezawaryjnie. Do produkcji kotłów co używamy stali kotłowej z atestem o grubości 6-8 mm, co zapewnia długoletnią eksploatację bez problemów. Ponadto działanie kotła jest objęte gwarancją.

jak działa podajnik ślimakowy?

Zastosowanie podajników ślimakowych w piecach co rozwiązało wiele problemów użytkowników kotłów centralnego ogrzewania. Piece z podajnikiem nie bez przyczyny stały się najchętniej wybieranym sposobem ogrzewania domów. Podajnik ma formę stalowego ślimaka, który w końcowej części ma objęty patentem kształt pazura, aby ułatwić przesuwanie paliwa. Ślimak jest umieszczony w rurze podajnika i przenosi węgiel kamienny lub inne paliwo na żeliwne palenisko do kotła. Tam odbywa się kontrolowane, sterowane automatycznie spalanie. Podajnik jest napędzany przez motoreduktor z silnikiem firmy Nord. Rozwiązanie jest w pełni bezpieczne, ciche i praktycznie bezobsługowe. Piec perfekcyjnie reguluje ilość pobieranego paliwa, dzięki czemu ogranicza nadprogramowe zużycie i w ten sposób obniża koszty ogrzewania domu.

dlaczego kotły z podajnikiem ślimakowym są tak popularne?

Atutem podajników ślimakowych jest przede wszystkim:

  • wypróbowany system grzewczy przetestowany przez tysiące użytkowników – to obecnie najpopularniejszy rodzaj urządzeń stosowanych w ogrzewnictwie indywidualnym
  • możliwość pozostawienia działającego pieca na kilka dni bez konieczności dokładania paliwa stałego
  • mniejsza ilość szkodliwych substancji spalania emitowanych do środowiska, co wynika z procesu spalania od góry, a nie od dołu, jak to ma miejsce w tradycyjnych piecach
  • stale udoskonalana konstrukcja palników, która ogranicza zaburzenia hydrauliki przepływu gazu w palenisku oraz ryzyko zatoru paliwa.

kocioł technologie

producentem kotła jest:

Plik Opis Wielkość pliku
pdf Tabela Eko D Zgoda 496 KB
pdf Certyfikat Eko D Zgoda 329 KB
pdf DTR Eko D Zgoda 1 MB