kocioł Iskra Plus Eko

z podajnikiem szufladowym

kocioł ISKRA PLUS EKO z podajnikiem szufladowym

Kocioł grzewczy z podajnikiem szufladowym z serii ISKRA PLUS EKO to piec nowej generacji. Podajnik szufladowo-tłokowy to zaawansowane urządzenie, które dba o wydajne i bezpieczne spalanie paliwa. Do zalet tego modelu można zaliczyć:

  • prostą konstrukcję, która minimalizuje ryzyko awarii
  • łatwość transportu, dzięki możliwości zdemontowania palnika z zasobnikiem
  • wygodne czyszczenie i konserwację wymiennika ciepła z sadzy, pyłu i związków smołowych
  • możliwość działania z bojlerem na ciepłą wodę w okresie letnim
  • ekonomiczne spalanie
  • zgodność z obowiązującą od 2018 r. dyrektywą EcoDesign

Nasz kocioł węglowy spełnia normy Ekoprojektu dla urządzeń grzewczych na paliwa stałe, dotyczące sezonowej sprawności energetycznej. Dzięki temu decydując się na zakup ekologicznego pieca ISKRA PLUS EKO można zadbać o środowisko oraz skorzystać z dofinansowania.

technologie zastosowane w piecu ISKRA PLUS EKO

Pracę pieca z podajnikiem szufladowym, podobnie jak w piecach z podajnikiem ślimakowym, kontroluje automatyczny sterownik. Tłok podaje porcje opału do komory spalania, cofa się, podaje kolejną porcję i tak aż do wyczerpania zasobnika lub do momentu wyłączenia pieca. Dzięki zautomatyzowaniu tej czynności użytkownik musi jedynie uzupełniać paliwo i usuwać zgromadzony popiół.

Istotną część kotła stanowi wymiennik ciepła. Wymiennik w naszym piecu z podajnikiem jest wykonany z atestowanej stali kotłowej o grubości 6 mm (P265GH) *. Istnieje także możliwość wykonania wymiennika ze stali o grubości 8 mm (P265GH) *, co jeszcze zwiększa wytrzymałość mechaniczną kotła w wysokich temperaturach. Atutem jest też fakt, że czyszczenie wymiennika nie wymaga wygaszania paleniska. Stosujemy najlepsze materiały, ale i sprawdzone rozwiązania konstrukcyjne, dlatego też udzielamy 5 lat gwarancji na szczelność wymiennika ciepła oraz 2 lata na pozostałe elementy i sprawne działanie kotła.

EcoDesign, certyfikaty i świadectwo energetyczne

Kocioł jest wyposażony w podajnik szufladowy, nazywany również tłokowym, spełnia wymogi 5 klasy zgodnie z normami emisji zanieczyszczeń dla kotłów domowych PN-EN 303 – 5:2012 nr 143/2019. Zgodność została potwierdzona badaniami w Instytucie Chemicznej Przeróbki Węgla w Zabrzu. Kocioł z podajnikiem szufladowym uzyskał również świadectwo o nr S/7/2020/ED potwierdzone badaniami w Centrum Badań Środowiska “SORBCHEM” Sp. z o.o. w Rudzie Śląskiej. Uzyskanie certyfikatów i świadectwa energetycznego przez nasze wyroby pozwala ubiegać się o dopłaty do zakupu kotłów na terenie całego kraju w ramach rządowego programu „Czyste powietrze” oraz programów finansowanych przez Wojewódzkie Fundusze Ochrony Środowiska (PONE).

zalety podajnika szufladowo-tłokowego


W trakcie użytkowania pieca z podajnikiem tłokowym trzeba zwracać uwagę na wilgotność stosowanego paliwa. Powinno ono być suche, aby nie zablokować systemu podawania. W trakcie pracy dochodzi też do większego zapylenia kotłowni niż w przypadku spalania innych rodzajów paliwa.

piec z podajnikiem tłokowym czy ślimakowym?

Metoda działania pieca z podajnikiem szufladowo-tłokowym oraz z podajnikiem ślimakowym jest inna. Obie technologie mają swoje wady i zalety, przed podjęciem decyzji o zakupie pieca warto rozważyć wszystkie za i przeciw, aby wybrać urządzenie najlepiej dopasowane do indywidualnych potrzeb.

Palniki tłokowe są przystosowane do spalania różnych rodzajów węgla, nawet tego o podwyższonej spiekalności. Nie pozwalają jednak na dokładne odmierzanie dostarczanego paliwa, przez co osiągają niższe parametry energetyczno-emisyjne niż piece, gdzie podawanie paliwa jest całkowicie zautomatyzowane. Plusem pieców z podajnikiem ślimakowym jak np. kocioł ISKRA EKO ZGODA jest m.in. możliwość regulowania generowanej mocy cieplnej.

W ramach oferowanych usług zapewniamy fachowe doradztwo oraz udzielamy wszystkich potrzebnych informacji dotyczących montażu i eksploatacji naszych produktów.

kocioł technologie

producentem kotła jest:

Plik Opis Wielkość pliku
pdf DTR Iskra Plus Eko 18 MB
pdf Tabela Iskra Plus Eko 859 KB
pdf Certyfikat Iskra Plus Eko 939 KB