zakład ślusarsko kotlarski

Zakład Kotlarsko-Ślusarski powstał w 1989 roku.

Działalność swoją rozpoczął od produkcji kotłów centralnego ogrzewania opalanych gazem. Z uwagi na nieustannie podnoszone ceny paliwa gazowego wzrosło zainteresowanie kotłami na paliwa stałe. Początkowo wdrożyliśmy do produkcji kotły zasypowe z pionowymi i poziomymi kanałami konwekcyjnymi.

W roku 2001 idąc z postępem techniki rozpoczęliśmy produkcję kotła opalanego groszkiem lub miałem węglowym z automatycznym podawaniem paliwa za pomocą tłoka o nazwie “WULKAN”.

Stale ulepszana konstrukcja kotłów stała się pierwowzorem dla Instytutu Chemicznej Przeróbki Węgla w Zabrzu przy opracowywaniu tabel maksymalnych emisji gazów i pyłów do atmosfery.

Ścisła współpraca z Instytutem zaowocowała wynalazkiem w postaci zastosowania podajnika dwutłokowego (szufladowego), w którym naprzemienne wysuwanie się tłoków zapewnia ciągłe podawanie paliwa na ruszt jednocześnie zabezpieczając kocioł przed cofnięciem się paliwa do zasobnika. Wynalazek ten został zgłoszony w Urzędzie Patnentowym RP dnia 11.08.2005r. i otrzymał patent oznaczony numerem 210652.

W roku 2007 kotły pod nazwą “BIO-WULKAN” o mocach od 18 – 36 kW zostały zakwalifikowane do klasy A jako kotły ekologiczne oznaczone zielonym jabłuszkiem. Ciągle modernizowane kotły pod nazwą “BIO-WULKAN” otrzymywały kolejne certyfikaty bezpieczeństwa ekologicznego.

Na przestrzeni 12 lat przebadano kotły stosując różne paliwa począwszy od węgla typu miał i groszek poprzez spalanie zrębków drzewnych i pelLetu, kończąc na wspólnym ich spalaniu.

W 2015r. został przebadany w ICHPW typoszereg kotłów BIO-WULKAN LUX pod kątem wymogów normy PN-EN 303-5:2012. W wyniku badania kocioł o mocy 21 kW został sklasyfikowany do klasy 5, a pozostałe do klasy 4 przytoczonej normy.

W roku 2016r. typoszereg w klasie 5 został rozszerzony od 21-40 kW, zarówno na paliwo węglowe jak i pellet drzewny.

Aktualnie w naszym asortymencie znajdą Państwo zarówno węglowe kotły c.o. z podajnikiem, kotły na pellet oraz gazowe kotły kondensacyjne.

W trosce zarówno o komfort użytkownika, jak i ochronę środowiska naturalnego oferujemy Państwu węglowe i pelletowe kotły klasy piątej spełniające wymagania Ekoprojektu.

Są to innowacyjne rozwiązania do ogrzewania budynków mieszkalnych oraz przemysłowych wyróżniające się zmniejszoną emisją szkodliwych pyłów.

Nasza firma jest autoryzowanym instalatorem gazowych kotłów kondensacyjnych marki SAUNIER DUVAL.

Zdajemy sobie sprawę ze zróżnicowanych potrzeb naszych klientów. Dlatego stale poszerzamy naszą ofertę.

 

nagrody i wyróżnienia

Medal na XVII Ogólnopolskich Targach Materiałów Budownictwa Mieszkaniowego i Wyposażenia Wnętrz - Targi KIELCE 2011.

W konkursie EURO TopTen POLSKA 2008 na najbardziej efektywne kotły grzewcze do 50kW kocioł BIO-WULKAN znalazł się na III miejscu.

Wyróżnienie i Dyplom Wojewody Śląskiego na XXXIV Targach Budownictwa Bielsko-Biała 2008.

Główna nagroda - "ZŁOTA KIELNIA" na XI Jaworznickich Targach "Dom z Pomysłem Jaworzno 2008.

Główna nagroda na IX Jaworznickich Targach Budownictwa, Instalacji i Wyposażenia Wnętrz 2006.

II nagrodę w kategorii najlepszych produktów na V Eko-Wystawie - "Ciepło Przyjazne Środowisku" 14-15 maja 2005 w Piertowicach Wielkich.

I Nagrodę na III Olkuskich Targach Budownictwa Ogrzewania i Wyposażenia Wnętrz.